EZEN MADEN ÜRÜNLERİ

EZEN Yapı Maden işletmeleri ile aşağıdaki madenleri çıkartıp işleyip üstlenmiş olduğu projelerde kullanmaktadır.

KIRMA KUM

0-4 mm arası ince agregadan oluşmaktadır. Sıkıştırma ve esneklik gerektiren işlerde kullanılır (boru döşeme, parke taşı döşeme v.s.)

2. NOLU MICIR

2. NO Mıcır (4-11.2 mm) arası olarak isteğe bağlı üretim yapılmaktadır.

3 NOLU MICIR

11.2-22.4 mm arası olarak isteğe bağlı üretim yapılmaktadır.

4 NOLU MICIR

4 No Mıcır (20-70 mm) arası olarak isteğe bağlı üretim yapılmaktadır. ( Zemin iyileştirme, Alt yapı ve Beton Boru döşemede dolgu malzemesi olarak özel üretim yapılmaktadır.)

ÜST TEMEL MALZEMESİ

Üst Temel Malzeme 0-25 mm arası isteğe bağlı olarak yapılmaktadır.

ALT TEMEL MALZEMESİ

Alt Temel Malzemesi 0-25 mm arası isteğe bağlı olarak yapılmaktadır.

FİLTER

Filter isteğe göre üretilen yol ypaımında kullanılan üst malzemedir.

PLENTMİKS

Plentmiks Agrega ürünlerini belli oranlarda birleştirip nemlendirerek plent tesisinde karıştırılması ile oluşan üründür. Asfalt yapımı ve zemin iyileştirmesinde yapılan son teknoloji gerekli uygulamadır.

EZEN KUMÜRÜNLERİ

EZEN Yapı Kum işletmeleri ile aşağıdaki madenleri çıkartıp işleyip üstlenmiş olduğu projelerde kullanmaktadır.

03 mm Kum

Doğal hammaddenin yıkanıp, elenmesi ile elde edilen 0-3 mm aralığındaki malzemedir. 03 kum; Tuğla örme ile sıva aşamalarında kullanılan ‘Sarı Sıva Kumu‘ ve şap için kullanılan ‘Siyah Şap Kumu‘ olmak üzere iki çeşittir.

ŞAP Kumu

Üretimde kullanılan hammaddenin doğal jeolojik yapısı itibariyle temiz, kil barındırmayan ve biraz dişli yapıya sahip olan kumdur. Siyah şap kumumuz; Özgül ağırlığı hafif olduğundan maliyetinizi düşürür, makinelerin yüksek katlara kolay basabilmesini sağlar. Bununla birlikte şap kumu ile atılan şaplar; çatlamaz, patlamaz ve benzeri problemlerle asla karşılaşılmaz.

MİL Kumu

Mil kum: İnce sıva yapımında, peyzaj ve bahçecilik uygulamalarında kullanılır.0mm-1mm arası ebattadır. Yoğunluğu 1500 kg/m3 3-7

TOP